SANZ yedek parça sektöründe ve otomotiv üreticileri arasında KALİTE için bir işarettir. Marka dünyaca tanınmış ve saygın bir markadır. Krank mili motorun önemli bir parçasıdır, bu nedenle kritik çalışma koşullarına dayanabilmek ve en iyi motor performansını elde etmek için teknik gelişim çok hassas olmalıdır.

SANZ, 1940’lı yılların onarım atölyesinden bugünkü üretim tesisine kadar ürünlerinde kontrolü elinde tuttu. Ham maddenin alınmasından müşterilere gönderilecek parçaların nihai paketlenişine kadar her operasyon sanz tesislerinde gerçekleşir.

İmalatın ilk adımı, ham maddelerin hem bileşiminin hem de yapısının, parçaların işlenebilmesi için gerekli olan dövme ile uyumlu olduğunu Metallographic Laboratory’de kontrol etmektir.

İşlem sırasında yapılan çeşitli kontrol ve bu kontrollere ek olarak, krank millerinin% 100’ü, kalite departmanı tarafından kabul edilen parametrelere girerek belirli standartlar altında gerçekleşir. Her partide üretilen miktara bağlı olarak, en son 3D teknolojisi ve dinamik boyutlu testlerin kullanıldığı Metroloji Laboratuvarı’nda analiz için bir takım parçalar gönderilir.